X

Veikals

Filmas „1949. gada 25.marta deportācija Latvijā
Filmas „1949. gada 25.marta deportācija Latvijā" 2. daļa „Nometinājumā"

1949. gada 25. marta deportācijā ešeloni ar 42125 cilvēkiem no Latvijas piestāja lielākās vai mazākās stacijās starp Urāliem un Kluso okeānu Sibīrijā. Izsēdināti ar savu trūcīgo līdzpaņemto iedzīvi un pārtiku turpināja ceļu buļļu, traktoru un auto vezumos. Viņi tika aizvesti un nometināti trūcīgos kolhozos un sovhozos.

Tūkstošiem nepamatoti aizvestie sāka dramatisku cīņu par izdzīvošanu. Sekoja smags darbs bez atlīdzības, daudzviet bads, slimības, tuvinieku nāves, padomju varas funkcionāru nelabvēlīgā attieksme un pazemojumi.

Neskatoties uz visiem pazemojumiem, Latvijas pilsoņi arī šajos apstākļos nepadevās. Savstarpēji centās uzturēt savu tautību un ticību, mēģināja iegūt izglītību. Centīgais un godīgais darbs padomju varas kalpībā mainīja vietējo iedzīvotāju un varas pārstāvju attieksmi. Tas bija neticams cieņas apliecinājums, kas arī mainīja nolemtību par neatgriešanos.

Par visu to stāsta Okupācijas muzeja jaunā dokumentālā filma „1949. gada 25.marta deportācija Latvijā" 2. daļa „Nometinājumā".

© OMB, 2010

EUR 10.00
Ielikt grozā