X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Polijas Nacionālā piemiņas institūta prezidenta paziņojums par publiskās telpas dekomunizāciju

Polijas Nacionālā piemiņas institūta prezidenta paziņojums par publiskās telpas dekomunizāciju

2022. gada 9. marts

Vēsture veidojas mūsu acu priekšā. Valkājot Krievijas Federācijas formas tērpus, bet domās un sirdīs nēsājot Ļeņinu un Staļinu, Krievijas karavīri izliekas, ka atbrīvo Ukrainu, lai gan patiesībā viņi slepkavo nevainīgas sievietes un bērnus un nogalina neatkarīgas valsts karavīrus.

Krievijas varas iestādes cenšas attaisnot savu agresiju, izmantojot pseidohistoriskus argumentus un propagandu, kas mums zināma vēl no komunisma laikiem. To papildina Krievijas imperiālistisko tradīciju slavināšana un padomju komunisma noziegumu noklusēšana. Ar Padomju Savienības karogu rotāts Krievijas tanks, kas dodas uz Hersonu, ir kļuvis par ļoti spēcīgu simbolu, uz kuru skatās visa pasaule.

Tāpēc vairāk nekā jebkad agrāk ir skaidrs, ka ārkārtīgi svarīgi ir likvidēt komunismu popularizējošus nosaukumus un simbolus. Lai gan Padomju Savienība sabruka pirms 30 gadiem un tās noziegumi ir rūpīgi izpētīti, pasaulē joprojām ir daudz vietu, kur var atrast pieminekļus, kas piemin Sarkano armiju, un ielas vai laukumus, kas nosauktas padomju augstmaņu vārdā.

Ar šo es aicinu visu valstu, īpaši bijušā komunistiskā bloka valstu, varas iestādes dzēst no publiskās telpas visus vārdus un simbolus, kas attiecas uz cilvēkiem, organizācijām, notikumiem vai datumiem no komunistu laikiem. Ir pienācis pēdējais laiks rīkoties. Nacionālās piemiņas institūts piedāvā savu palīdzību attiecībā uz to ielu un laukumu nosaukumu pārbaudi, kas atsaucas uz komunistisko mantojumu un terminoloģiju.

Es vēlos aicināt jūs visus pieminēt mūsu īstos brīvības varoņus.

Uzsvērsim, ka nekādā gadījumā nevar būt nekādas piekrišanas totalitārā komunistiskā režīma un tam kalpojošo cilvēku pieminēšanai jebkādā formā!

Karol Nawrocki, Ph.D

President of the Institute of National Remembrance

Nacionālās piemiņas institūta prezidents

Citas aktualitātes

30. maijā Latvijas Okupācijas muzejā notiks jaunās ekspozīcijas svinīgā atklāšana2022. gada 26. maijs
Pēc vairākus gadus ilgušās rekonstrukcijas Latvijas Okupācijas muzeja atjaunotajā ēkā,...
25.maijā tiek atzīmēta Starptautiskā varoņu un cīnītāju pret totalitārismu piemiņas diena2022. gada 25. maijs
25.maijā visā...
Aicinām uz konferenci "Latvijas tautas zaudējumi Otrajā pasaules karā: karavīru un civilistu likteņu summa"2022. gada 13. maijs
Norises vieta: Latvijas Okupācijas muzejs, Latviešu strēlnieku laukums 1, Rīga Norises...
Latvijas Pasts izdevis pastmarku Latvijas Okupācijas muzejam2022. gada 13. maijs
2022. gada 18. maijā Latvijas Okupācijas muzejā notika Latvijas Pasta izdotās muzejam veltītās...