X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Ņujorkas Daugavas Vanadzes ziedo ceļa naudu uz muzeju Latvijas skolēniem

Ņujorkas Daugavas Vanadzes ziedo ceļa naudu uz muzeju Latvijas skolēniem

2014. gada 5. septembris

Septembra sākumā Okupācijas muzejā viesojās Ņujorkas Daugavas Vanadžu priekšniece Marija Lidija Mahere, lai pastāstītu par Latvijas skolēnu atbalstam veltītu sarīkojumu, kas notika šovasar, 14. jūnijā Ņujorkas Daugavas Vanagu namā.Septembra sākumā Okupācijas muzejā viesojās Ņujorkas Daugavas Vanadžu priekšniece Marija Lidija Mahere, lai pastāstītu par Latvijas skolēnu atbalstam veltītu sarīkojumu, kas notika šovasar, 14. jūnijā Ņujorkas Daugavas Vanagu namā.

Sarīkojuma „Skolēnu ceļš uz Okupācijas muzeju” mērķis bija vākt ziedojumus, lai bērniem un jauniešiem no attālākām Latvijas vietām apmaksātu ceļanaudu uz Okupācijas muzeju. Kā sacīja Maheres kundze, viņasprāt Okupācijas muzejs ir vieta, kur ikviens var stiprināt latvisko piederību un latvisko „es”.

Daugavas Vanadzes bija parūpējušās, lai 14. jūnija sarīkojuma dalībniekiem piedāvātu plašu un daudzveidīgu programmu. Dzejniece Rita Gāle lasīja savus dzejoļus, bija skatāma filmas „Rakstniece Melānija Vanaga” pirmizrāde Ņujorkā, izskanēja Melānijas Vanagas grāmatas „Veļupes krastā: 1941-1957” fragmentu lasījums, kā arī Egīla Ramiņa memuāru fragmenti un prof. Pauļa Lazdas Okupācijas muzeja 20. jubilejai veltītā uzruna. Sarīkojuma apmeklētāji saziedoja 500 $, ko Daugavas Vanadzes nolēmušas veltīt Daugavpils novada Spoģu vidusskolas un Dundagas novada Kolkas pamatskolas skolēnu ekskursijai uz muzeju.

Pateicoties Latvijas Okupācijas muzeja ziedotājiem, muzejā jau daudzus gadus darbojas Skolu atbalsta programma, kas dod iespēju skolām saņemt finansiālu atbalstu muzeja apmeklējuma ceļa izdevumu segšanai. Būtiski, ka atbraucot uz muzeju skolēni nevis vienkārši piedalās gida vadītā ekskursijā, bet gan īpaši sagatavotā nodarbībā. Pie tam skolēni pirms muzeja apmeklējuma ir aicināti izpildīt izvēlētajai nodarbībai atbilstošu mājas darbu. Vairāk par nodarbībām un skolu atbalsta programmu var uzzināt muzeja Izglītības nodaļas tīmekļa vietnē www.omip.lv .

Latvijas Okupācijas muzejs pateicas Ņujorkas Daugavas Vanadzēm, kā arī daudzajiem citiem ziedotājiem par sniegto atbalstu Latvijas bērnu un jauniešu izglītošanā!

Citas aktualitātes

30. maijā Latvijas Okupācijas muzejā notiks jaunās ekspozīcijas svinīgā atklāšana2022. gada 26. maijs
Pēc vairākus gadus ilgušās rekonstrukcijas Latvijas Okupācijas muzeja atjaunotajā ēkā,...
25.maijā tiek atzīmēta Starptautiskā varoņu un cīnītāju pret totalitārismu piemiņas diena2022. gada 25. maijs
25.maijā visā...
Aicinām uz konferenci "Latvijas tautas zaudējumi Otrajā pasaules karā: karavīru un civilistu likteņu summa"2022. gada 13. maijs
Norises vieta: Latvijas Okupācijas muzejs, Latviešu strēlnieku laukums 1, Rīga Norises...
Latvijas Pasts izdevis pastmarku Latvijas Okupācijas muzejam2022. gada 13. maijs
2022. gada 18. maijā Latvijas Okupācijas muzejā notika Latvijas Pasta izdotās muzejam veltītās...