X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Latviju atstājot. Izceļošana. Bēgšana. Izsūtīšana

Latviju atstājot. Izceļošana. Bēgšana. Izsūtīšana

2016. gada 9. februāris

Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa 15. un 30. martā atkārtoti organizē kursus vēstures, sociālo zinību un politikas skolotājiem „Latviju atstājot. Izceļošana. Bēgšana. Izsūtīšana”. Kursu mērķis ir palīdzēt pedagogiem izprast Latvijas vēstures jautājumus, kas saistīti ar Otrā pasaules kara notikumiem un to sekām mūsdienu sabiedrībā, kā arī rosināt skolotājus vēstures mācīšanai izmantot muzejus, izstādes un notikumu vietas. Latvijas Okupācijas muzejs no 2011. līdz 2013. gadam, piedalījās projektā „Dažādas tautas-kopīga pieredze” (Different Nations-Shared Experiences). Projekta rezultātā izveidoti vairāki izglītojoši materiāli skolām – 3 dokumentālās filmas un metodiskais materiāls par vācbaltiešu pārvietošanu (1939-1940), Baltijas bēgļiem Zviedrijā un padomju deportācijām, kuru skolotāji varēs turpmāk izmantot savā darbā. Programmas apjoms – 18 stundas. Muzejs nodrošinās ieejas biļetes Stūra mājā, Mākslas muzeja Rīgas birža apskati un kafijas pauzes. Pateicoties muzeja ziedotāju un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstam, kursi ir bez maksas. Pieteikšanās līdz 22. februārim, rakstot uz ip@omf.lv vai zvanot 67211030.

Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa 15. un 30. martā atkārtoti organizē kursus vēstures, sociālo zinību un politikas skolotājiem „Latviju atstājot. Izceļošana. Bēgšana. Izsūtīšana”.

Kursu mērķis ir palīdzēt pedagogiem izprast Latvijas vēstures jautājumus, kas saistīti ar Otrā pasaules kara notikumiem un to sekām mūsdienu sabiedrībā, kā arī rosināt skolotājus vēstures mācīšanai izmantot muzejus, izstādes un notikumu vietas.

Latvijas Okupācijas muzejs no 2011. līdz 2013. gadam, piedalījās projektā „Dažādas tautas-kopīga pieredze” (Different Nations-Shared Experiences). Projekta rezultātā izveidoti vairāki izglītojoši materiāli skolām – 3 dokumentālās filmas un metodiskais materiāls par vācbaltiešu pārvietošanu (1939-1940), Baltijas bēgļiem Zviedrijā un padomju deportācijām, kuru skolotāji varēs turpmāk izmantot savā darbā.

Programmas apjoms – 18 stundas. Muzejs nodrošinās ieejas biļetes Stūra mājā, Mākslas muzeja Rīgas birža apskati un kafijas pauzes.

Pateicoties muzeja ziedotāju un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstam, kursi ir bez maksas. Pieteikšanās līdz 22. februārim, rakstot uz ip@omf.lv vai zvanot 67211030.

Citas aktualitātes

30. maijā Latvijas Okupācijas muzejā notiks jaunās ekspozīcijas svinīgā atklāšana2022. gada 26. maijs
Pēc vairākus gadus ilgušās rekonstrukcijas Latvijas Okupācijas muzeja atjaunotajā ēkā,...
25.maijā tiek atzīmēta Starptautiskā varoņu un cīnītāju pret totalitārismu piemiņas diena2022. gada 25. maijs
25.maijā visā...
Aicinām uz konferenci "Latvijas tautas zaudējumi Otrajā pasaules karā: karavīru un civilistu likteņu summa"2022. gada 13. maijs
Norises vieta: Latvijas Okupācijas muzejs, Latviešu strēlnieku laukums 1, Rīga Norises...
Latvijas Pasts izdevis pastmarku Latvijas Okupācijas muzejam2022. gada 13. maijs
2022. gada 18. maijā Latvijas Okupācijas muzejā notika Latvijas Pasta izdotās muzejam veltītās...