X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļas piedāvājums skolām 2022. gada martā

Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļas piedāvājums skolām 2022. gada martā

2022. gada 28. februāris

Pieminot 1949. gada 25. marta deportāciju, laikā no 14. līdz 25. martam piedāvājam bezmaksas tiešsaistes nodarbību “Padomju deportācijas: Ar bērna acīm” platformā Zoom, ko vadīs muzeja gidi. Nodarbībā, izmantojot vienas ģimenes piemēru, skolēniem būs iespēja izprast deportēto cilvēku pārdzīvoto aresta laikā, ilgajā ceļā un dzīvē izsūtījumā. Nodarbībā izmantoti unikāli muzeja krājuma materiāli – mazās Benitas Plezeres zīmējumi un viņas 2016. gadā sniegtās video liecības fragmenti.

Nodarbības ilgums ir 60 minūtes. Tā paredzēta skolēniem no 9. līdz 12. klasei.

Pieteikšanās noslēgusies.

Lai nodarbība izdotos pēc iespējas labāka, aicinām skolēnus pirms nodarbības iepazīties ar tēmā izmantotajiem jēdzieniem un faktiem, izpildot mājas darbu! Saite uz mājasdarbu. 

Skolēnu atsauksmes:

Šī nodarbība bija ļoti noderīga, domāju, ka tēmu var daudz labāk izprast, ja apzinās, kādām emocijām cilvēki gāja cauri. Rada tādu "cilvēcības faktoru". Manuprāt, gids izstāstīja vienkārši ideāli un tāpēc no manas puses ieteikumu nebūs, jo mani patiešām ieinteresēja stāstījums! Paldies par iespēju mācīties vēstures tēmas arvien interesantāk! (Madonas pilsētas vidusskolas 12. klase)

Lika aizdomāties par skarbajiem apstākļiem, kādos cilvēki dzīvoja, kādu traumu uz mūžu viņi ieguva, un arī cilvēki, kas man ir tuvi ir piedzīvojuši izsūtīšanu, kas liekas dīvaini, jo pat neaizdomājamies, kam viņi gājuši cauri, jo esam pieraduši dzīvot komfortā. (Jelgavas Valsts ģimnāzijas 9. klase)

Bija ļoti interesanti uzzināt par attiecībām starp vietējiem iedzīvotājiem un deportētajiem, kā arī par viņu likteni pēc atgriešanās Latvijā. (Latvijas Universitātes “Latviešu valodas un kultūras vasaras skola”)

Citas aktualitātes

30. maijā Latvijas Okupācijas muzejā notiks jaunās ekspozīcijas svinīgā atklāšana2022. gada 26. maijs
Pēc vairākus gadus ilgušās rekonstrukcijas Latvijas Okupācijas muzeja atjaunotajā ēkā,...
25.maijā tiek atzīmēta Starptautiskā varoņu un cīnītāju pret totalitārismu piemiņas diena2022. gada 25. maijs
25.maijā visā...
Aicinām uz konferenci "Latvijas tautas zaudējumi Otrajā pasaules karā: karavīru un civilistu likteņu summa"2022. gada 13. maijs
Norises vieta: Latvijas Okupācijas muzejs, Latviešu strēlnieku laukums 1, Rīga Norises...
Latvijas Pasts izdevis pastmarku Latvijas Okupācijas muzejam2022. gada 13. maijs
2022. gada 18. maijā Latvijas Okupācijas muzejā notika Latvijas Pasta izdotās muzejam veltītās...