X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Jaunumi un aktualitātes skolām

Jaunumi un aktualitātes skolām

2014. gada 25. augusts

Latvijas Okupācijas muzejs piedalījās projektā „Dažādas tautas-kopīga pieredze” (Different Nations-Shared Experiences). Projekta gaitā tapa vairāki izglītojoši materiāli, kurus rudenī piedāvāsim skolām. Sadarbībā ar 1991. gada barikāžu muzeju ir izstrādāts vēstures pārskats un metodiskais materiāls par Latvijas mazākumtautībām 20. gadsimtā. Drīzumā tie būs pieejami mūsu interneta vietnē sadaļā Mācību materiāli. Piedāvājam arī jaunu izbraukuma nodarbību skolās „Deportācijas”. Latvijas Okupācijas muzejs piedalījās projektā „Dažādas tautas-kopīga pieredze” (Different Nations-Shared Experiences). Projekta gaitā tapa vairāki izglītojoši materiāli, kurus rudenī piedāvāsim skolām.
Sadarbībā ar 1991. gada barikāžu muzeju ir izstrādāts vēstures pārskats un metodiskais materiāls par Latvijas mazākumtautībām 20. gadsimtā. Drīzumā tie būs pieejami mūsu interneta vietnē sadaļā Mācību materiāli.
Piedāvājam arī jaunu izbraukuma nodarbību skolās „Deportācijas”.

Skolēnu nodarbības muzejā un Skolu atbalsta programma (SAP)
Muzejs piedāvā interaktīvas nodarbības skolēniem un jauniešiem – „Barikādes. 1991. gada 20. janvāris”, „Dzīve padomju Latvijā”, „Deportācijas” un citas. SAP ietvaros skolām ir iespēja saņemt finansiālu atbalstu muzeja apmeklējuma ceļa izdevumu segšanai.

Izbraukuma nodarbības un ceļojošās izstādes
Sadarbībā ar 4. maija Deklarācijas klubu Latvijas skolās piedāvājam nodarbību „Latvijas Republikas dibināšana un neatkarības atjaunošana”. Ar septembri aicinām Jūs savā skolā pieteikt arī muzeja gidu vadītu nodarbību „Deportācijas”.
Skolām ir iespēja savās telpās izvietot muzeja ceļojošās izstādes: “Latvija 1939–1991: no okupācijas līdz brīvībai” un “Pretējās pusēs: Latvijas karavīri Otrajā pasaules karā”. Piedāvāsim arī projekta „Dažādas tautas-kopīga pieredze” interesanta dizaina ceļojošo izstādi par Baltijas jūras reģiona valstu – Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas un Somijas kopīgo un atšķirīgo vēsturē un mūsdienās.

Seminārs skolotājiem
Pēc skolotāju lūguma varam organizēt semināru „Latvijas vēstures mantojums. Pretrunīgā vēsture”. Strādājam pie jauna semināru cikla par projekta „Dažādas tautas-kopīga pieredze” materiālu tēmām: vācbaltiešu izceļošana, deportācijas un bēgšana uz Zviedriju. Kursus piedāvāsim oktobrī / novembrī, un skolotāji saņems mācību materiālus (filmas, metodiku) un IZM apstiprinātus sertifikātus.

Citas aktualitātes

30. maijā Latvijas Okupācijas muzejā notiks jaunās ekspozīcijas svinīgā atklāšana2022. gada 26. maijs
Pēc vairākus gadus ilgušās rekonstrukcijas Latvijas Okupācijas muzeja atjaunotajā ēkā,...
25.maijā tiek atzīmēta Starptautiskā varoņu un cīnītāju pret totalitārismu piemiņas diena2022. gada 25. maijs
25.maijā visā...
Aicinām uz konferenci "Latvijas tautas zaudējumi Otrajā pasaules karā: karavīru un civilistu likteņu summa"2022. gada 13. maijs
Norises vieta: Latvijas Okupācijas muzejs, Latviešu strēlnieku laukums 1, Rīga Norises...
Latvijas Pasts izdevis pastmarku Latvijas Okupācijas muzejam2022. gada 13. maijs
2022. gada 18. maijā Latvijas Okupācijas muzejā notika Latvijas Pasta izdotās muzejam veltītās...