X

Skolām

Ceļojošās izstādes


Latvijas Okupācijas muzejs piedāvā ceļojošās izstādes skolām, kultūras centriem un muzejiem.
Pieteikšanās Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļā rakstot uz ip@omf.lv vai zvanot 67211030.

Pretējās pusēs: Latvijas karavīri Otrajā pasaules karā

Latvijas Okupācijas muzeja Izglītības nodaļa ir sagatavojusi ceļojošo izstādi „Pretējās pusēs: Latvijas karavīri Otrajā pasaules karā”, kas ceļo pa Latvijas skolām, kultūras centriem un muzejiem. Tā paredzēta 9. un 12. klašu skolēniem, kā arī jebkuram interesentam. 

Otrā pasaules kara laikā (1939. – 1945.) tiek iznīcināts Latvijas valstiskums un armija. Latvijas iedzīvotāji tika iesaistīti karadarbībā divu totalitāru valstu – nacistiskās Vācijas un PSRS bruņotajos spēkos. Izstāde atklāj karavīru motivāciju, cīņas un ikdienu, karojot frontes abās pusēs – gan padomju, gan vācu karaspēkā. Izstāde parāda, kā karš skāra sieviešu dzīves un kā iedzīvotāji pretojās okupācijas varām. Atsevišķas planšetes veltītas karavīru likteņiem pēc kara un sabiedrības pretrunīgajiem vērtējumiem. 

Izstādes veidošanā izmantots plašs avotu klāsts – attēli, fotogrāfijas, plakāti, karikatūras un dokumenti no Latvijas Okupācijas muzeja, citu muzeju un arhīvu krātuvēm. Ceļojošā izstāde sastāv no 20 planšetēm (70 cm x 100) 10 alumīnija rāmjos. Tā ir viegli saliekama un uzstādāma. 

 

Izstādes veidotāji ir sagatavojuši metodiskus materiālus par izstādes tēmu. Tajā ietilpst skolēna darba lapa, atbilžu lapa skolotājam un PowerPoint prezentācija ar jautājumiem un atbildēm. Atsevišķā uzdevumā ir paredzēts darbs ar rakstītajiem vēstures avotiem – skolēnu darba lapas un atbilžu lapa skolotājam. Abi uzdevumi mudina skolēnus aktīvi pētīt izstādes saturu. Atbildes pēc skolotāja pieprasījuma nosūtīsim elektroniski.

Darba materiālus var lejuplādēt šeit:

Latvija 1939-1991: no okupācijas līdz brīvībai

Muzeja Izglītības nodaļa uzlabojusi un papildinājusi ceļojošo izstādi „Latvija 1939-1991: no okupācijas līdz brīvībai”, kas ceļo pa Latvijas skolām, kultūras centriem un muzejiem.

Izstādes dokumenti, fotogrāfijas un teksti atspoguļo Latvijas valsts un tautas likteņgaitas, sākot ar neatkarīgas valsts proklamēšanu, cauri brīvības zaudēšanai un divu totalitāro režīmu okupācijām līdz neatkarības atgūšanai. Teksti un ilustrāciju paskaidrojumi lasāmi latviešu valodā. Izstāde sastāv no 28 planšetēm (70cm x 100cm) alumīnija rāmjos. Tā ir viegli saliekama un uzstādāma.


Izstāde interesentiem ir pieejama bez maksas – apmēram 2 nedēļas lielākās pilsētās un 5–7 dienas dažādu novadu skolās vai arī 3–4 nedēļas atrodoties reģiona centrā un dodot iespēju arī citām apkārtnes skolām to apmeklēt.

Izglītības nodaļas darbinieki ir sagatavojuši metodisku materiālu, kas mudinās skolēnus aktīvi pētīt izstādes saturu, lai izmantotu to mācībām. Skolotāja lapu izsūtīsim skolotājiem personīgi. Skolēnu darba labu varat lejuplādēt šeit:

Skolēna darba lapa
Lejupielādēt plakātus

Skolu atbalsta programma

Rumbula 1941: Virtuālā izstāde par holokausta notikumiem Latvijā

Rumbula 1941: Virtuālā izstāde par holokausta notikumiem Latvijā

Izstāde „Čekas vēsture Latvijā“

Izstāde „Čekas vēsture Latvijā“

Mācību materiāli

Mācību materiāli

 Konkurss “Cilvēki - Latvijas novadu dārgumi”

Konkurss “Cilvēki - Latvijas novadu dārgumi”