X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Ušakovs piedāvā „Nākotnes Nama“ projektu apspriest publiskā diskusijā

Ušakovs piedāvā „Nākotnes Nama“ projektu apspriest publiskā diskusijā

2015. gada 5. oktobris

Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs un muzeja direktors Gunārs Nāgels šodienas vizītē pie Rīgas pilsētas mēra Nila Ušakova saņēma piedāvājumu apspriestNākotnes Nama projektu publiskā diskusijā. Lai gan šis projekts, iespējams, ir visapspriestākais arhitektūras jautājums pēdējā gada laikā, pēc N.Ušakova domām ir nepieciešama oficiāli noformēta publiska diskusija. Tā varētu notikt līdz Ziemassvētkiem.

Rīgas mērs N.Ušakovs pauda, ka šāda diskusija dos ierosmi projekta uzlabojumiem. Spiediens esot jūtams, kā no projekta attīstītāju, tā no pretinieku puses. Mērs norādīja, ka viņš atbalsta muzeja attīstību, tomēr viņam jāņem vērā tas, kā projekta attīstības gaita izskatās no juridiskā viedokļa. Rīgas galvenais arhitekts Gvido Princis raksturoja situācijas duālo dabu. No vienas puses — parNākotnes Nama projektu publiski ir spriests jau no 2001. gada. Tagad tas ir izstrādāts līdz tehniskā projekta stadijai.  Bet no otras puses — juridiskā viedokļa — Rīgas Būvvalde ir tiesīga to uzskatīt par jaunu būvniecības ieceri. Tika nokavēti tehniskā projekta iesniegšanas termiņi, un saskaņā ar jaunā Būvniecības likuma pārejas noteikumiem, tas jau ir uzskatāms par jaunu būvniecības ieceri.

Valters Nollendorfs izteica bažas, ka projekta attīstību varētu aizkavēt birokrātiskas procedūras. Būvdarbiem būtu jau jāsākas, lai muzeja rekonstrukcijas projektu īstenotu līdz 2018. gadam. Tāpēc iespējamie projekta grozījumi ir tuvāko mēnešu jautājums un tie jāveic, balstoties uz visu ieinteresēto pušu sarunu rezultātiem.

10. oktobrī Būvvaldes padomes sēdes darba kārtības sadaļā Attīstības priekšlikumi ir iekļauts jautājums par Okupācijas muzeja rekonstrukciju Latviešu Strēlnieku laukumā 1. Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs prognozēja, ka padome lems rīkot publisku diskusiju.

Citas aktualitātes

30. maijā Latvijas Okupācijas muzejā notiks jaunās ekspozīcijas svinīgā atklāšana2022. gada 26. maijs
Pēc vairākus gadus ilgušās rekonstrukcijas Latvijas Okupācijas muzeja atjaunotajā ēkā,...
25.maijā tiek atzīmēta Starptautiskā varoņu un cīnītāju pret totalitārismu piemiņas diena2022. gada 25. maijs
25.maijā visā...
Aicinām uz konferenci "Latvijas tautas zaudējumi Otrajā pasaules karā: karavīru un civilistu likteņu summa"2022. gada 13. maijs
Norises vieta: Latvijas Okupācijas muzejs, Latviešu strēlnieku laukums 1, Rīga Norises...
Latvijas Pasts izdevis pastmarku Latvijas Okupācijas muzejam2022. gada 13. maijs
2022. gada 18. maijā Latvijas Okupācijas muzejā notika Latvijas Pasta izdotās muzejam veltītās...