X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »

Okupācijas muzejs norāda uz apzināti birokrātisku rekonstrukcijas projekta kavēšanu

2015. gada 22. septembris

Latvijas Okupācijas muzeja biedrība (OMB) iebilst pret Rīgas pilsētas institūciju apzinātu Nākotnes nama projekta vilcināšanu. Reaģējot uz Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta lēmumu par astoņiem mēnešiem pagarināt laiku, kurā Rīgas pilsētas būvvalde var izskatīt jautājumu par būvatļaujas izsniegšanu, OMB ir uzrakstījusi protesta vēstuli.

Kā zināms Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs publiski paudis atbalstu pēc iespējas drīzai muzeja paplašināšanai un Latviešu strēlnieku laukuma sakārtošanai. Tomēr trīs Rīgas domes pakļautībā esošas institūcijas: Rīgas pilsētas arhitekta birojs, Rīgas pilsētas būvvalde un Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, ir rīkojušās birokrātiski.

Projekts Rīgas būvvaldē tika iesniegts 2015. gada 11. maijā, un bija jāizskata mēneša laikā, taču būvatļaujas izsniegšanas termiņš tika pagarināts uz četriem mēnešiem līdz 10. septembrim. Būvvalde pieprasīja Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padomes un Rīgas pilsētas arhitekta atzinumus.

Rīgas pilsētas arhitekta birojs atzinumu Būvvaldē iesniedza tikai divas dienas pirms termiņa beigām, radot “nepieciešamību pēc papildus laika [dokumentācijas] izvērtēšanai kopsakarībā ar lietas materiāliem un spēkā esošo būvniecības procesu reglamentējošo normatīvo aktu prasībām".* Līdz ar to Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments, izmantojot birokrātijas iespējas, ir atļāvis Rīgas pilsētas būvvaldei vēl pagarināt lēmuma pieņemšanu, šoreiz uz astoņiem mēnešiem līdz 2016. gada 11. maijam.

OMB savā vēstulē uzskaita sekas, ko rada projekta vilcināšana un prasa Rīgas domes priekšsēdētāja un atbildīgo Rīgas pilsētas institūciju nekavējošu rīcību, lai Rīgas pilsētas būvvalde bez tālākas kavēšanās veiktu savus uzdevumus un izsniegtu būvatļauju Latvijas Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcijai.

* Citāts no Rīgas domes pilsētas attīstības departamenta atbildes vēstules VAS ”Valsts nekustamie īpašumi” iesniegumu

Citas aktualitātes

30. maijā Latvijas Okupācijas muzejā notiks jaunās ekspozīcijas svinīgā atklāšana2022. gada 26. maijs
Pēc vairākus gadus ilgušās rekonstrukcijas Latvijas Okupācijas muzeja atjaunotajā ēkā,...
25.maijā tiek atzīmēta Starptautiskā varoņu un cīnītāju pret totalitārismu piemiņas diena2022. gada 25. maijs
25.maijā visā...
Aicinām uz konferenci "Latvijas tautas zaudējumi Otrajā pasaules karā: karavīru un civilistu likteņu summa"2022. gada 13. maijs
Norises vieta: Latvijas Okupācijas muzejs, Latviešu strēlnieku laukums 1, Rīga Norises...
Latvijas Pasts izdevis pastmarku Latvijas Okupācijas muzejam2022. gada 13. maijs
2022. gada 18. maijā Latvijas Okupācijas muzejā notika Latvijas Pasta izdotās muzejam veltītās...