X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Latvijas Okupācijas muzeja piedāvājums skolām 2022. gada maijā – svinēsim svētkus kopā!

Latvijas Okupācijas muzeja piedāvājums skolām 2022. gada maijā – svinēsim svētkus kopā!

2022. gada 20. aprīlis

Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, piedāvājam nodarbību “Gara spēka Atmoda”, kas veltīta Atmodas un  Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas laikam.

Maijā pirmajā nedēļā kopā ar 4. maija Deklarācijas kluba pārstāvi viesosimies Valmieras, Daugavpils, Liepājas un Rīgas skolās klātienē, bet no 9. līdz 19. maijam piedāvājam nodarbības tiešsaistē.

Nodarbība paredzēta 9. – 12. klašu skolēniem, tās ilgums – 60 minūtes, un tā notiks platformā Zoom. Pieteikšanās tiešsaistes nodarbībām līdz 5. maijam: https://forms.gle/dKtR5yvbKZZ4jBiu8

Nodarbībā izmantoti muzeja jaunās ekspozīcijas elementi un plašs video materiālu klāsts. Skolēni uzzinās par situāciju pirms Atmodas, par svarīgākajiem notikumiem un organizācijām, taču vislielākā uzmanība tiks veltīta tieši tautas gara spēkam, kas izpaudās dažādos veidos - gan iestājoties pret vides sagandēšanu, (jo vide nav tikai vide),  gan drosmē doties pie miliču un trolejbusu vadu ieskautā Brīvības pieminekļa, lai pieminētu īpašu notikumu gadadienas. Runāsim un klausīsimies Dziesmotās revolūcijas fenomenu un pievērsīsimies unikālajam Baltijas ceļam, akcentējot vienu no demokrātijas pamatiezīmēm – vārda un  ticības brīvību.

Lai nodarbība izdotos pēc iespējas labāka, aicinām skolēnus pirms nodarbības  veikt mājas darbu - ar aptaujas palīdzību izzināt savu tuvinieku pieredzi Atmodas notikumos. Aicinām skolotājus parūpēties par to, lai skolēni saņemtu un izdarītu savu mājas darbu, kā arī rosinām skolotājus izmantot šīs intervijas kā mācību procesa sastāvdaļu.

Mājasdarbs - aptaujas anketa

Citas aktualitātes

30. maijā Latvijas Okupācijas muzejā notiks jaunās ekspozīcijas svinīgā atklāšana2022. gada 26. maijs
Pēc vairākus gadus ilgušās rekonstrukcijas Latvijas Okupācijas muzeja atjaunotajā ēkā,...
25.maijā tiek atzīmēta Starptautiskā varoņu un cīnītāju pret totalitārismu piemiņas diena2022. gada 25. maijs
25.maijā visā...
Aicinām uz konferenci "Latvijas tautas zaudējumi Otrajā pasaules karā: karavīru un civilistu likteņu summa"2022. gada 13. maijs
Norises vieta: Latvijas Okupācijas muzejs, Latviešu strēlnieku laukums 1, Rīga Norises...
Latvijas Pasts izdevis pastmarku Latvijas Okupācijas muzejam2022. gada 13. maijs
2022. gada 18. maijā Latvijas Okupācijas muzejā notika Latvijas Pasta izdotās muzejam veltītās...