X

Aktualitātes

Kalendāra arhīvs »
Eseju konkurss un seminārs

Eseju konkurss un seminārs

2013. gada 10. oktobris

Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju šajā mācību gadā rīko skolēnu eseju konkursu un semināru skolotājiem un skolēniem „No pretošanās līdz Atmodai. Latvijas Tautas fronte.”Latvijas Okupācijas muzejs sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju šajā mācību gadā rīko skolēnu eseju konkursu un semināru skolotājiem un skolēniem „No pretošanās līdz Atmodai. Latvijas Tautas fronte.” Skolēnu eseju konkursa dalībnieki no Liepājas, Daugavpils un Valmieras skolām pētīs novadu vēsturi, intervējot cilvēkus un vācot materiālus par savu radinieku vai tuvākās apkārtnes iedzīvotāju dzīvi padomju okupācijas laikā, par pretošanos padomju režīmam un neatkarīgas Latvijas idejas uzturēšanu padomju okupācijas apstākļos.

Lai palīdzētu pilnīgāk izprastu attiecīgo laika periodu, 22. oktobrī Okupācijas muzejs rīkos konferenci, kuras laikā dalībniekiem būs iespēja dzirdēt uzstāšanās par pretošanos padomju okupācijas varai, Latvijas Tautas fronti, un īpašu nodarbību skolēniem par pētījumu veikšanu, vēstures avotiem un intervēšanas metodēm. Programmā paredzēta arī tikšanās ar atmodas laika aktīvistiem un Latvijas tautas frontes muzeja apmeklējums.

Konkursa noslēguma pasākums un rezultātu paziņošana notiks 2014. gada martā. 20 labāko darbu autori no projektā iesaistītajiem novadiem/ pilsētām 2014. gada maijā piedalīsies ekskursijā pa tematiski saistītām vietām. Pirmo trīs vietu ieguvēji saņems papildu pārsteiguma balvas. Konkursa uzvarētāju darbi tiks ievietoti Okupācijas muzeja Izglītības nodaļas tīmekļa vietnē www.omip.lv.

Citas aktualitātes

30. maijā Latvijas Okupācijas muzejā notiks jaunās ekspozīcijas svinīgā atklāšana2022. gada 26. maijs
Pēc vairākus gadus ilgušās rekonstrukcijas Latvijas Okupācijas muzeja atjaunotajā ēkā,...
25.maijā tiek atzīmēta Starptautiskā varoņu un cīnītāju pret totalitārismu piemiņas diena2022. gada 25. maijs
25.maijā visā...
Aicinām uz konferenci "Latvijas tautas zaudējumi Otrajā pasaules karā: karavīru un civilistu likteņu summa"2022. gada 13. maijs
Norises vieta: Latvijas Okupācijas muzejs, Latviešu strēlnieku laukums 1, Rīga Norises...
Latvijas Pasts izdevis pastmarku Latvijas Okupācijas muzejam2022. gada 13. maijs
2022. gada 18. maijā Latvijas Okupācijas muzejā notika Latvijas Pasta izdotās muzejam veltītās...